Peak Games 1,8 Milyar Dolara Satıldı

Günler önce gündeme bomba gibi bir haber düştü. Ülkemizin ve dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan Peak Games tam 1,8 milyar dolar karşılığında Zynga’ya satıldı.

İlk olarak 1 milyar dolar olarak iddia edilen satışın Webrazzi’de çıkan haberle 1,8 milyar dolar olduğu açıklanmıştı. Bu haberlerden günler sonra Peak Games satışı doğruladı ve web sitesinde bunun duyurusunu gerçekleştirdi.

Peak Games bu satış ile birlikte Türkiye’nin satışı yapılan en büyük girişimi olarak büyük bir başarı elde etti. Peak Games’ten önce 2015 yılında Alibaba tarafından 728 milyon dolara satın alınan Trendyol olmuştu.

İş dünyasında bu satış Unicorn Girişim olarak değerlendiriliyor. Unicorn Girişim 1 milyar doların üstünde değere sahip olan şirketlere söyleniyor ve tüm dünyada 500 Unicorn Girişim bulunuyor.

Peak Games tarafından yapılan duyurunun tam metni ve basın bülteni şu şekilde;


Merhaba,

10 yıl önce yanımıza hayallerimizi de alarak yola çıktık.

Dünyanın her yerinden milyonlarca insanın hayatına dokunan bir teknoloji şirketi olmak, bu hayallerden sadece birisiydi.

Bugün global mobil oyun pazarının en büyük şirketlerinden biriyiz.

193 ülkede yüz milyonlarca insanın hayatına dokunuyoruz.

Ve daha yeni başlıyoruz…

Biz Türkiye’de doğmuş bir takımız ve ülkemizin müthiş insan potansiyelini bütün dünyaya bir kez daha göstermiş olmaktan gurur duyuyoruz.

Zynga ile yaptığımız anlaşmanın hem ülkemiz hem de bizim için yepyeni başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz.

Peak olarak İstanbul’dan çalışmaya, üretmeye ve elbette daha büyük hayaller kurmaya devam edeceğiz.

Heyecanımızı paylaştığınız için çok teşekkür ederiz.

Sevgiler,

Peak
Basın Bülteni

Tüm Haberler

Paylaş:

Yorum yapın